DASHNIA JEME E PARË, JAM UNË

Na kanë thanë se trupi jonë asht i pastër vetëm i mbulum, në të kundërt konsiderohet si mjet provokues e si i tillë na njollos me turp. Na kanë thanë se virgjëria na ban me ecë kryenaltë e se një vajzë me ma shumë se një partner përgjatë rrugëtimit seksual dhe jo vetëm, kthehet në…

Do kthehem ne shtepi!

Do kthehem në shtëpi. Në një kasolle prej druri që ndodhet në qytetin e babagjyshit. Bën gjithmonë ftohtë. Nuk është në polin e veriut. Ka drerë por ata nuk fluturojnë.

E dashur F!

  Tani që po të shkruaj jam gjysmështrirë në shtratin e motrës, sepse pranë tij ka një prizë ku mund të marrë energji kompjuteri im i vogël sa një bllok shënimesh. Derën e jashtme e kam lënë hapur, sepse këtu ku banoj unë, në katin e tretë të një pallati afro 40-vjeçar, nuk ka kondicioner…

Leter mikes se vjeter…

E dashura ime ,sot mora kurajen te te shkruaja.Sdi sa here e kam grisur kete leter ne dileme nese duhet apo jo.Skam fytyre te te dal perpara, as te te buzeqesh me ato dy sy qe dikur I adhuroje shumë. Ndjej kaq shume sa pernjeheresh dua te ti them ,por mekem,mekem mes fjaleve te mia…

Buzeqeshje

Sot kam veshur një tjetër maskë,e cila ngjason me ato të ditëve të shkuara, e bukur, e lumtur,e qeshur.Makiazhi që kam bërë mbulon më së miri sytë e përlotur dhe të kuq.

Më kujto!

Kur flas më dëgjo mire kur të kem ikur larg nga kjo botë dhe sytë të hedhësh në dritare Në cdo rreze dritë që do të kapësh Ajo do jem unë