Ne pritje te librit te saj te pare…

Autorja e re e radhes ne hapesiren e intervistave eshte Xhevrie Sina.Vajza me origjine nga Divjaka e cila prej gjashte vitesh tashme jeton ne Tirane na rrefen jeten,pasionin per letesine si dhe emocionet e botimit te librit te saj te pare.Romani do te botohet shume shpejt. Reklama

Takim me Lediona Braho

Lediona Braho promo libri është një vajzë 26 vjec e cila ka mbaruar studimet për psikologji në universitetin e Tiranës .Ajo aktualisht punon në profesionin e saj si psikologe por ndërkohë nuk ka lënë pas pasionin e saj për letërsinë.link interviste Ajo ka nisur të shkruaj që në moshën 10 vjecare.Lediona ka shkruar tre libra dhe…

Besart Tafaj:Frymëzimi im është Gjergj Fishta!

Në intervistën e radhës jemi më një djalosh të ri 24-vjecar i cili ka shkruar librin e tij të parë me poezi,Besart Tafaj.Kontaktet e para të lidhura me shkrimet e bukura dhe të ndjera ai i ka krijuar në moshë fare të vogël,kur ishte ende në 9-vjecare ku dhe ka fituar konkursin e poezsë si…

Aida Previzi,Poetja e shiut!

Aida Previzi na ka rrëfyer në një intervistë ekskluzive mbi pasionin e saj për poezinë që e ka nisur që në fëmijeri.Ne kete interviste ajo na rrefen veten si poete,femer dhe nene. Ku keni lindur dhe rritur? Kam lindur në Tiranë,pranë ish-ambasadës Jugosllave në një shtëpi ku ka jetuar më parë shkrimtari i njohur Nonda…