Takim me Lediona Braho

Lediona Braho promo libri është një vajzë 26 vjec e cila ka mbaruar studimet për psikologji në universitetin e Tiranës .15219556_10209711372440169_1551556238424284375_n (1)Ajo aktualisht punon në profesionin e saj si psikologe por ndërkohë nuk ka lënë pas pasionin e saj për letërsinë.link interviste

Ajo ka nisur të shkruaj që në moshën 10 vjecare.Lediona ka shkruar tre libra dhe i ka botuar ato në prozë dhe poezi.Momentalisht ajo  është antare e klubit letrar pena e re ku i  është bashkuar në një nga konkurset e zhvilluara dhe ka fituar cmim të parë.Që prej atëherë ajo nuk ka shkëputur lidhjet më pjestarët e Penës së re dhe penëshkruesit e saj.video interviste

Alter Egoja eshte  botimi i saj me  i fundit ne vitin 2013,nje vellim me poezi te shkruara nga Lediona,peneshkruesja e re ne morine e letrareve te rinj.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s