Klubi letrar“Pena e re”takim me poezinë

Pasditen e sotme në ambientet e qendrës rinore të Tiranës,Pena e re zhvilloi një takim me të rinj të apasionuar pas leximit të poezisë.

Antarë të saj por jo vetëm për rreth dy orë lexuan dhe shkëmbyen me njëri-tjetrin poezi të shkruara vetë por edhe të marra nga autorët e preferuar si I.Kadare,E.Kipling.penaere

Prezent gjatë takimit ishe themeluesja e Penës së Re Flogerta Krypi si dhe anëtarë të tjerë të saj si  Besart  Tafaj,Lediona Braho.Gjatë takimit letrar me poezinë  u bë thirrje për afrim me librin ,poezinë dhe gjithcka që ka të bëjë me letërsinë.

Klubi letrar Pena e re  është një organizim që për vitin e tretë radhazi organizon të tilla evente për vijimin e promovimit të penëshkruesve të rinj shqiptarë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s