Mbrëmje letrare me Agron Tufën

Mbrëmjen e djeshme autori i shumë veprave Agron Tufa  ishte në një takim me dashamirës të krijimtarisë së tij në barin e ngrohtë dhe mikpritës në Tiranë, EPërshtatshme.

Takimi zgjati rreth një orë ku autori shpalosi edhe një herë gjithë krijimtarinë e tij disa vjecarë por edhe përkthimet nga autorë të huaj .poezia

Ai kryesisht u përqënd18870262_289451914858387_1563998340_orua në leximin e poezive të botuara të tij por edhe disa poezive të reja ende të papublikuara.

Studentë,dashamirës të poezizë së tij për disa minuta me radhë shijuan vargje të krijuara dhë të përkthyera të lexuara nga vetë Tufa.   mbremje letrare agron tufa

Ai ndau me të pranishmit pak nga fëmijëria e tij sesi ka  nisur të merrej me letërsi dhe gjithë rrugën që I është dashur të përshkrojë për të arritur deri këtu.

Mbrëmja u mbyll me përgëzime  ndaj autorit nga të pranishmit si dhe një ide e hedhur nga vetë ai për tu ritakuar në netë të tjera poetike dhe letërsie.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s