Besart Tafaj:Frymëzimi im është Gjergj Fishta!

Në intervistën e radhës jemi më një djalosh të ri 24-vjecar i cili ka shkruar librin e tij të parë me poezi,Besart Tafaj.Kontaktet e para të lidhura me shkrimet e bukura dhe të ndjera ai i ka krijuar në moshë fare të vogël,kur ishte ende në 9-vjecare ku dhe ka fituar konkursin e poezsë si recituesi më i mirë në qarkun e Kukësit në vitin 2007 me një poezi të titulluar Gjuha Shqipe.

Falë përpjkjeve të vazhdueshme me shumë dashuri dhe pasion por edhe falë mbështjes së shumë miqve të tij duke I qëndruar pranë ai ka botuar librin me poezi me titull “Akoma Besoj”.pjesa 1 interviste

Aktualisht Besarti është kordinator i Klubit letrar “Pena e Re” dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe pasi Besarti na rrëfen se i pëlqen të lexoj  dhe të jetë në kontakt me librat në cdo moment.pjesa 2 interviste

Ai është djali tipik i një malsori të rritur dhe edukuar me vlera të familjes,atdhedashurisë dhe një konservator i lindur që pëlqen thjeshtësinë duke urryer mburrjen tek njerzit.Dicka tjetër të cilën na e tregon gjatë intervistës por jashtë mikronit është se ai ka një motër binjake me veten dhe se e sheh botë me shumë ngjyra.

Sipas tij pushtetit më i madh i një njeru është dija edhe pse ndër më të diturit e njerzimit ka qënë ai që ka shpikur paranë.

Ndërsa si pikë të dobët të vetes nënvizon mirëkuptimin që shfaq ndaj njerzve.

Momentalisht është duke punuar për një vëllim tjetër me poezi titullin e të cilët ai dëshiron ta lërë surprizë për dashamirësit e tij.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s