Më kujto!

Kur flas më dëgjo mire
kur të kem ikur larg nga kjo botë dhe sytë të hedhësh në dritare
Në cdo rreze dritë që do të kapësh
Ajo do jem unë

Duke u kujdesur për ty
Mos e harro ne  jemi ‘’pe që tërhiqet por nuk këputet”
Kur hedh sytë më shiko mirë
Në vështrimin tim gjej copëza jete,malli,frike,emocioni…
Jam e sigurt që arrin ti lexosh
Pavarsisht krenarisë dhe cdo lloj gjëje tjetër
Unë dua vetëm të të kem pranë
GJITHMONË …

 

Autore:Silvana Bitroshi (maturante shkolla “18 Tetori” Lushnje)

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s