Leter mikes se vjeter…

E dashura ime ,sot mora kurajen te te shkruaja.Sdi sa here e kam grisur kete leter ne dileme nese duhet apo jo.Skam fytyre te te dal perpara, as te te buzeqesh me ato dy sy qe dikur I adhuroje shumë. Ndjej kaq shume sa pernjeheresh dua te ti them ,por mekem,mekem mes fjaleve te mia…

Zjarr ne biblioteken Kombetare

Një zjarr ka përfshirë ditën e sotme katin e nëndheshëm të Bibliotekës Kombëtare si pasojë e të cilit janë djegur disa dokumente të vjetra. Mësohet se kanë mbetur të lënduar dy zjarrfikës dhe një punonjës në bibliotekë i identifikuar si Arjan Ceci, të cilët janë asfiksuar nga tymi por fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Biblioteka Qytet Studentit një pasuri me 9 mijë libra!

Qytet student ka një bibliotekë shumë të pasur pasi gjithsej në të numërohen 9 mijë e 166 libra.Koleksione të pafundme të ndara në rafte sipas fushave të caktuara përbëjnë pasurinë e kësaj biblioteke thotë përgjegjesja e bibliotekës..Në bibliotekë mund të gjesh libra që nga filozofia,psikologjia,letërsia,historia,shkencat e tjera etj.Librat janë të aksesueshëm nga të gjithë studentët…

Aida Previzi,Poetja e shiut!

Aida Previzi na ka rrëfyer në një intervistë ekskluzive mbi pasionin e saj për poezinë që e ka nisur që në fëmijeri.Ne kete interviste ajo na rrefen veten si poete,femer dhe nene. Ku keni lindur dhe rritur? Kam lindur në Tiranë,pranë ish-ambasadës Jugosllave në një shtëpi ku ka jetuar më parë shkrimtari i njohur Nonda…

Deformimi i gjuhës shqipe në rrjetet sociale!

Cdo ditë e më shumë teknologjia po përparon dukshëm edhe në marrëdhëniet tona shoqërore,ekonomike,familjare etj.Pyetja që lind është :përparimi teknologjik është edhe përparim shoqëror,rritje kulturore?Vështirë të jepet një përgjigje e prerë më thikë pasi shumëcka mund të thuhet për këtë temë.Ajo cka nuk mund të mohohet kurrësesi është se ky përparim teknologjik ka sjellë një…

Buzeqeshje

Sot kam veshur një tjetër maskë,e cila ngjason me ato të ditëve të shkuara, e bukur, e lumtur,e qeshur.Makiazhi që kam bërë mbulon më së miri sytë e përlotur dhe të kuq.

Më kujto!

Kur flas më dëgjo mire kur të kem ikur larg nga kjo botë dhe sytë të hedhësh në dritare Në cdo rreze dritë që do të kapësh Ajo do jem unë